Dzisiaj będzie o poradach modowych – niekoniecznie tylko dla nastolatek. Mam nadzieję, że okażą się one być dla was przydatne i ułatwią wam życie w dużym stopniu.

Jak wykorzystać zużytą maszynkę do golenia?

Zwykła maszynka do golenia nie musi służyć tylko i wyłącznie do golenia, a może mieć wiele zastosowań. Zużytą, oczyszczoną i oczywiście tępą maszynkę do golenia możecie wykorzystać jako urządzenie do usuwania pęczków, które pojawiły się na waszych ubraniach. Po co wydawać pieniądze na przeznaczone do tego urządzenie.

Taśma klejąca do czyszczenia ubrań?

Jeśli zdarzy się, że nie będziecie mieli przy sobie rolki do ubrań, która służy do usuwania paprochów pojawiających się na ciemnych ubraniach, to możecie zamiennie zastosować taśmę klejącą. Jest to naprawdę skuteczna metoda. Choć powiem wam, że jest dość mozolna i bardziej długotrwała. Uwierzcie mi jednak naprawdę jest mega sprawdzony sposób – użycie taśmy klejącej będzie świetnym rozwiązaniem, aby pozbyć się wszelkich brudów.

Zacięty zamek błyskawiczny?

Nie wiem jak wam, ale mi już niejednokrotnie zdarzyło się tak, że zamek od kurtki, spodni czy spódnicy zaciął się i po prostu nie były jakiejkolwiek mowy o tym, żeby ruszył z miejsca. Wtedy sięgam po najzwyklejszy ołówek lub świecę w celu nadania zamkowi poślizgu, aby po prostu ruszył z miejsca. Metoda ta poskutkuje jedynie wtedy, jeśli zamek nie jest już doszczętnie zniszczony.

Buty z białą podeszwą ciągle się brudzą?

Większość z was zapewne posiada w swojej garderobie buty z białą podeszwą. Dotychczas do ich czyszczenia używałam po prostu zwykłej gołąbki i mydła. Jednak świetnym sposobem jest użycie zwykłej pasty do zębów i szczoteczki. Ten sposób czyszczenia jest po prostu genialny i zaoszczędził mi wielokrotnie mnóstwo czasu. Szorowanie podeszwy gąbką i wodą z mydłem nie było tak efektywne jak właśnie szorowania tej podeszwy przy użyciu szczoteczki do zębów.

Oczko w rajsopach – dość stary trik

Gdy poleci nam oczko w rajstopach zwykle jesteśmy totalnie ugotowane… Wtedy wystarczy najzwyklejszy lakier do paznokci Ja zazwyczaj decyduje się na przezroczysty, ponieważ jest on niewidoczny. Pamiętajcie jednak, aby klejenie lakierem nie było widoczne, bo nie prezentuje się wtedy ciekawie. Niemniej jednak jest naprawdę praktyczne. Ciekawostką jest także fakt, że spryskanie rajstop lakierem do włosów spowoduje, że będą one o wiele wytrzymalsze.

Widoczne ramiączka spod bluzki?

Od kiedy pamiętam irytowały mnie wystające ramiączka spod bluzki-bokserki. Nie wygląda to schludnie według mnie, dlatego właśnie unikałam często ich noszenia. Dowiedziałam się o pewnym sposobie na bokserkę, ale był on dość niewygodny. Mianowicie zakładałam te ramiączka na krzyż, ale one mnie strasznie uwierały. Dlatego znalazłam świetną alternatywę, jaką stanowią zwykłe spinacze do kartek, które możecie po prostu wykorzystać, by spiąć ramiączka na samym środku swoich pleców. Spinacz naprawdę nie przeszkadza w niczym, nie wbija się w skórę. Przytrzymuje ramiączka w ten sposób, że nie wychodzą one spoza bluzki.

Prostownica do włosów jako żelazko?

Prostownica do włosów jest w stanie wyprasować wasze ubrania! Oczywiście ma ograniczony zasięg, ale z powodzeniem wyprasujesz kołnierzyk czy mankiety koszuli. Jest to naprawdę świetna sprawa, ponieważ przy okazji porannego prostowania włosów nie musisz wyciągać deski do prasowania i żelazka, tylko po prostu sięgnąć po prostownicę.

Zawleczka do otwierania puszek powiększy miejsce na ubrania?

Ten sposób okaże się genialny dla osób, które posiadają mnóstwo ciuchów w swojej szafie, a niekoniecznie wystarczająco dużo miejsca. Wystarczy wykorzystać ten element, który służy do otwierania puszek po konserwach czy napojach do tego, aby zawiesić po prostu go na wieszaku. O ten element zaczepiamy kolejny wieszak i w ten sam sposób następne. Dzięki tem trikowi ubrania w końcu zaczną wam się mieścić.


Dodaj komentarz